نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۸۰ مگاوات مبیاشد. این نیروگاه در حال احداث و تکمیل می‌باشد و هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. و هزینه ساخت این نیروگاه بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان میباشد.

پتانسیل انرژی تجدید پذیر در لرستان

این منطقه پتانسیل زیادی برای کنترل انرژی خورشیدی و پیاده سازی فن آوریهای امید بخش و مرتبط وجود دارد . استان لرستان سالهاست که تولید برق را از طریق ۱۰۵ کیلو وات شبکه خاموش سیستم PV برای برق رسانی روستاهای صعب العبور تجربه می کند .

استان لرستان مساحتی به طول ۰۲۵٫،۰ کیلومتر مربع دارد و در بخش غربی بین چهل و شش درجه و پنجاه و یک دقیقه تا پنجاه درجه و سه دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و سی و دو درجه و سی و هفت دقیقه تا سی و چهار درجه و بیست و دو دقیقه عرض شمالی از خط استوا قرار گرفته
و وسعت آن حدود بیست و هشت هزار و پانصد و پنجاه و نه کیلومتر مربع است. این استان، از شمال به استان های مرکزی و همدان؛ از جنوب به استان خوزستان؛ از شرق به استان اصفهان و از غرب به استان های کرمانشاه و ایالم محدود است.

استان لرستان با قرار گرفتن در کمربند- خورشیدی، مکان ایده آلی برای سود بردن از مزایای کاربرد انرژی خورشیدی و اتخاذ فناوریهای مربوط به آن است
میانگین روزانه تابش خورشید در استان لرستان بین ۰۶۰ و ۵۶۰ کیلو وات ساعت / متر مربع با حدود ۵۵٫۰ ساعت تابش نور خورشید در یکسال است.
در یک مطالعه تحلیلی، کل تابش رسیده از طریق سطح افقی در استان لرستان در طول یکسال حدود m²/MJ 705 .گزارش شده است. این منطقه پتانسیل زیادی در پوشش انرژی خورشیدی برای تولید برق، تولید گرما، پمپاژ آب، و غیره دارد.

نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد شامل دو فاز اجرایی :

۱٫ فاز اول، ۸ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی
۲٫ فاز دوم، ۴ واحد بخاری ۱۶۰ مگاواتی به ظرفیت مجموع ۶۴۰ مگاوات

نیروگاه سیکل ترکیبی فراب یزد

نیروگاه ترکیبی در یزد

نیروگاه سیکل یزد معروف به نیروگاه سیکل ترکیبی فراب یزد، این نیروگاه در جاده ویژه فولاد آلیاژ واقع در نزدیکی شهر یزد واقع شده است.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نیروگاه سیکل ترکیبی فراب یزد
نوشتهٔ بعدی
نیروگاه خورشیدی در مناطق دور افتاده لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست