آبگرمکن خورشیدی و اجزای اصلی آب گرمکن

آبگرمکن خورشیدی و اجزای اصلی آب گرمکن

آبگرمکن خورشیدی و اجزای اصلی آب گرمکن

آبگرمکن خورشیدی از انرژی خورشیدی از خورشید برای تولید گرما برای گرم کردن آب برای نیازهای داخلی و تجاری استفاده می کنند
برای ۲۰ سال اخیر، آبگرمکن های خورشیدی بسیار محبوب بوده اند (مخصوصا در مناطقی با آب و هوای گرم) و پیشرفته در فن آوری پوشش جذب شده است. این به مجموعه های خورشیدی منجر شد که می توانست بیش از ۵۰٪ نور آفتاب قابل دسترسی را برای منبع داغ آب خانگی تبدیل کند.
استفاده از آبگرمکن خورشیدی، از لحاظ مالی سودآور و با صرفه تر از مصرف انرژی، از همتایان خود که از برق، گاز و گرمایشی استفاده می کنند، بیشتر است.

اجزای اصلی آب گرم کن خورشیدی

گردآورنده ها، مخازن ذخیره سازی، لوله کشی، کنترل ها و پمپ ها (که در سیستم های فعال استفاده می شود) اجزای اصلی سیستم های آبگرمکن های خورشیدی می باشند. دو نوع سیستمهای بخاری آبگرمکن – فعال و غیرفعال وجود دارد. سیستم های فعال از پمپ ها و کنترل ها برای گردش آب یا سایر مایعات انتقال حرارت استفاده می کنند. سیستم های منفعل پمپ ندارند و به گرانش و یا گرمایش طبیعی برای گردش در آب متکی هستند.

آبگرمکن خورشیدی از انرژی خورشید برای گرم کردن آب استفاده می کنند. این به روش های مختلف پاداش می دهد.

استقلال از سوخت های فسیلی

انرژی خورشیدی به شما کمک می کند که مستقل از سوخت های فسیلی باشید. انرژی خورشیدی به عنوان انرژی قابل اعتماد است. انرژی تا زمانی که نور خورشید وجود داشته باشد وجود دارد. با این حال، صاحبان خانه با آب گرم خورشیدی برای استفاده از ابزار پشتیبان گیری، بد نیستند.

آبگرمکن خورشیدی تاثیر بر محیط زیست

سوختن سوخت های فسیلی اجتناب ناپذیر است، اگر بخواهید از آنها انرژی دریافت کنید. این منجر به یک مجموعه کامل از مشکلات زیست محیطی، از جمله تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان، باران اسیدی، اثرات بهداشتی در اطراف نیروگاه ها و غیره است.

مزایای مالی

شما می توانید با استفاده از برق خورشیدی آبگرمکن خود را صرفه جویی کنید. اگر شما شروع به استفاده از این سیستم های گرمایش در فضای باز کنید، بیش از ۵۰٪ صرفه جویی در صورتحساب خود آشکار خواهد شد. در نتیجه سرمایه گذاری اصلی در ۳-۵ سال بازیابی خواهد شد. منبع انرژی خورشیدی شما و هزینه انرژی برق به طور عمده دوره بازپرداخت را تعیین خواهد کرد.

بنابراین در صورتی که تصمیم گرفتید یک بخاری آبگرمکن خورشیدی نصب کنید، اگر به خورشید دسترسی پیدا کرده اید برای کاهش مصرف آب هر کاری که می توانید انجام دهید، گام بعدی پیدا کردن یک حرفه ای قابل اعتماد است که می تواند آب خورشیدی را نصب کند .

* جهت مشاهده محصولات آبگرمکن خورشیدی روی عکس زیر کلیک نمایید .

جهت مشاهده محصولات آبگرمکن خورشیدی کلیک نمایید

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران
نوشتهٔ بعدی
پمپ های خورشیدی برای کشاورزی و آبیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست