انرژی خورشیدی در استرالیا

انرژی خورشیدی در استرالیا

انرژی خورشیدی در استرالیا

انرژی خورشیدی در استرالیا یک صنعت در حال رشد است. در سپتامبر ۲۰۱۸، استرالیا بیش از ۱۰،۱۳۱ مگاوات برق خورشیدی فتوولتائیک نصب شده داشت که از آن ۳۶۶ مگاوات در ۱۲ ماه گذشته نصب شده بود. در سال ۲۰۱۷، ۲۳ پروژه خورشیدی PV با مجموع ظرفیت نصب شده ۲،۰۳۴ مگاوات یا در حال ساخت، ساخت و یا به دلیل شروع به ساخت و ساز به پایان رسید مالی بسته شدن. PV در سال ۲۰۱۷ ۳٫۸ درصد از تولید برق الکتریکی استرالیا را تشکیل می دهد.

تعرفه های تغذیه ای و اهداف تجدید پذیر انرژی که برای کمک به تجدید انرژی تجدید پذیر در استرالیا طراحی شده اند عمدتا به افزایش سریع آن منجر شده است. در استرالیا، یک تعرفه غذایی خورشیدی برای خانوارها و یک برنامه آموزشی که شامل نصب PV بر روی سقف ساختمان های عمومی مانند فرودگاه آدلاید، مجلس نمایندگان، موزه، گالری هنری و چند صد مدارس عمومی بود، معرفی شد.

در سال ۲۰۱۸، دولت کوئینزلند طرح سرمایه گذاری مقرون به صرفه ارائه وام های بهره رایگان برای پانل های خورشیدی و ذخیره سازی خورشیدی را در تلاش برای افزایش جذب انرژی خورشیدی در ایالت در سال ۲۰۰۸، نخست وزیر مایک ران، بودجه ۸ میلیون دلاری پانل های خورشیدی را در پشت بام خانه ی جدید گویید در نمایشگاه سلطنتی آدلاید، بزرگترین تاسیسات خورشیدی خورشیدی در استرالیا، واجد شرایط برای وضعیت “قدرت ایستگاه” اعلام کرد. جنوب استرالیا دارای بالاترین میزان سرانه مصرف انرژی خورشیدی در استرالیا است.

ظرفیت نصب شده PV در استرالیا در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ ۱۰ برابر شده است و بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ چهار برابر شده است. نخستین نیروگاه خورشیدی در مقیاس تجاری، نیروگاه خورشیدی ۱ MW Uterne در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. [مزرعه خورشیدی رودخانه گرینوگو در سال ۲۰۱۲ با ظرفیت ۱۰ مگاوات افتتاح شد. قیمت فتوولتائیک ها کاهش یافته است و در ماه ژانویه ۲۰۱۳ کمتر از نصف هزینه استفاده از برق در استرالیا بود.

استرالیا از لحاظ بین المللی برای تولید انرژی کم از انرژی خورشیدی از نظر منابع وسیع، نور خورشید و پتانسیل بالایی برخوردار است.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3 (2 رای)
, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
استراکچر متحرک پنل خورشیدی
نوشتهٔ بعدی
مانیتورینگ نیروگاه خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست