اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه

اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه

اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه افتتاح شد

مقامات فرانسوی نخستین جاده خورشیدی جهان را در ناحیه نورماندی باز کرده اند و یک مسیر یک کیلومتری (۰٫۶ میلی متری) این جاده خورشیدی ۲۸۰۰ پنل خورشیدی فتوولتائیک را پوشانده است.

جاده خورشیدی در فرانسه

خانم سگولن  میگوید این جاده منحصر به فرد با پوشش سلول های خورشیدی به طول ۱ کیلومتر روزانه ۷۹۰ kwh ساعت برق تولید می کند و میتواند برق شهر ۵۰۰۰ نفری را تامین کند. و از این پس ۳۴۰۰ شهروند این شهر باید شب هایشان را بوسیله نور خورشید و انرژی این جاده روشن کنند.

این سلول های خورشیدی ویژه از نور خورشید برق تولید میکنند و این برق توسط کابل های مخصوص در دستگاه هایی که در کنار جاده نصب شده ذخیره می شوند.

جاده خورشیدی افتتاح شده در فرانسه به قدری محکم و مقاوم هستند که تحمل وزن سنگین ترین خودروها را دارد و در ۹۰ درصد ساعات روز میتواند از انرژی خورشیدی تغذیه کند.

این پروژه توسط وزارت محیط زیست فرانسه و توسط شرکت مهندسی Colas ساخته شده است و برآوردهای اولیه تولید برق را نشان می دهد.

انتظار می رود Wattway برای بهره برداری از این جاده خورشیدی، ۵ سال زمان و نزدیک به ۵ میلیون یورو معادل ۵.۲ میلیون دلار آمریکا هزینه صرف شده و انتظار می رود در مدت زمان دو سال این جاده مورد استفاده ی روزانه دو هزار خودرو قرار بگیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
اجزای اصلی پنل خورشیدی را بدانیم
نوشتهٔ بعدی
نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی در استان خراسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست