بزرگ‌ترین مزرعه بادی جهان توسط انگلیسی‌ها در آب‌های ساحلی کامبریا

بزرگ‌ترین مزرعه بادی جهان توسط انگلیسی‌ها

بزرگ‌ترین مزرعه بادی جهان توسط انگلیسی‌ها در آب‌های ساحلی کامبریا راه‌اندازی شد. این مزرعه ۱۴۵ کیلومترمربعی روی آب با هزینه ۱ میلیارد پوند ساخته‌شده و قادر به برق‌رسانی به ۵۹۰ هزار خانه است. مزرعه بادی ۱ میلیارد پوندی در آب‌های ساحلی انگلیس ۶۵۹ مگاوات برق تولید می‌کند.

 

تأسیسات برق والنی قبل از توسعه ۱۰۲ توربین داشت و با افزودن ۸۷ توربین دیگر تبدیل به بزرگ‌ترین مزرعه بادی تولید انرژی در آب‌های ساحلی شده است.

 

هر توربین ۱۹۰ متر طول دارد و درمجموع ۵۵ مایل معادل ۱۴۵ کیلومترمربع را پوشش داده‌اند.

 

کمپانی Orsted، مالک هلندی این پروژه کار خود را از ۲۰۱۵ شروع کرد. «ماتئو رایت» مدیر انگلیسی کمپانی می‌گوید: آب‌های شمال غربی نقض حیاتی را در تولید انرژی سبز ایفا می‌کند و بیش از ۲۵۰ فرصت شغلی برای مدیریت و بهره‌برداری این مزرعه ایجادشده است.

 

بیش از ۲۰۰ کیلومتر کابل برای اتصال توربین‌ها به برق شهر مصرف‌شده است. برای اولین بار از دو مدل توربین Siemens Gamesa و MHI Vestas برای ساخت مزرعه بادی استفاده‌شده است. ۴۰ توربین ۷ مگاواتی زیمنس (هرکدام به ارتفاع ۱۸۸ متر ازسطح دریا تا نوک تیغه، وزن هر تیغه ۲۸ تن، قطر روتور ۱۵۴ متر) و ۴۷ توربین MHI (هرکدام به ارتفاع ۱۹۵ متر از سطح دریا تا نوک تیغه) در این مزرعه بکار گرفته‌شده است. (تیغه‌ها را کمپانی‌های انگلیسی در Hull و Isle of Wight ساخته‌اند.)

 

چرخه حیات این مزرعه بادی ۲۵ سال پیش‌بینی‌شده است. در قرارداد منعقده قیمت ۱۵۰ پوند به ازای هر مگاوات ساعت برای ۱۵ سال تضمین شده است.

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
استفاده از «انرژی خورشیدی» در طراحی معماری و ساختمانی
نوشتهٔ بعدی
ظرفیت برق خورشیدی جهان تا سال ۲۰۲۳ به یک تریلیون وات می‌رسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست