تولید برق با نیروگاه خورشیدی

تولید برق با نیروگاه خورشیدی

تولید برق با نیروگاه خورشیدی:

امروزه هر کسی می تواند یک نیروگاه خورشیدی را با ظرفیت ۱ کیلو وات تا ۳۰ کیلو وات بر روی فضای پشت بام بصورت on-Grid برای فروش برق نصب کند. حکومت از آخرین دستورالعمل های هند (MNRE) این است که “اکنون هر کسی می تواند از طریق نیروگاه خورشیدی، برق تولید کند و برق اضافی را می توان از طریق سیستم اندازه گیری خالص صادر کرد. نصب اندازه گیری خالص ، آن را به شبکه از طریق Sate Electricity Board یا شرکت های توزیع. وزارت انرژی جدید و قابل تجدید (MNRE) و ادارات دولتی نیز خدمات مزایای مالی ۳۰ تا ۷۰ درصد را برای موسسات مسکونی، نهادی و غیر انتفاعی ارائه می دهند.
این باعث افزایش تولید برق خورشیدی یا سبز در سراسر کشور می شود و مردم را تشویق می کند تا سیستم های خورشیدی را در سقف های خود نصب کنند.

انواع مختلف نیروگاه ها خورشیدی:

کار اصلی نیروگاه خورشیدی تولید برق از پانل های خورشیدی است. پانل های خورشیدی برق DC را از نور خورشید تولید می کنند، اینورتر خورشیدی این توان را به AC (Alternate Current) تبدیل می کند و لوازم خانگی و ماشین های الکتریکی خود را اجرا می کند. اساسا سه نوع نیروگاه خورشیدی وجود دارد:
برق خورشیدی خاموش
Off-Grid یک نیروگاه خورشیدی با انرژی خورشیدی است. در اولویت اول این سیستم لوازم خانگی خود را اجرا می کند و یا بار را متصل می کند (همانطور که در ظرفیت خورشیدی اینورتر). برق اضافی به بانک باتری با نیروگاه خورشیدی تامین می شود. این نوع از انرژی خورشیدی توصیه می شود.
نیروگاه خورشیدی تحت شبکه
On-Grid شبکه Grid (Main / Govt Electricity supply) سیستم متصل است. در اولویت اول این سیستم همچنین لوازم خانگی خود را اجرا خواهد کرد یا بار را متصل می کند (بدون محدودیت). اگر بار متصل شما از ظرفیت نیروگاه خورشیدی نصب شده تجاوز کند، به طور خودکار از قدرت اصلی شبکه استفاده خواهد کرد. و اگر بار متصل شده شما کمتر باشد، قدرت اضافی را به شبکه عرضه می کند. این نوع سیستم ها توصیه می شود فقط برای کاهش صورتحساب برق باشد. ادامه مطلب >>
نیروگاه خورشیدی ترکیبی

چگونه نیروگاه خورشیدی نصب شود؟

دو راه برای استفاده از نیروگاه خورشیدی در خانه، کسب و کار، موسسه یا صنعت شما وجود دارد.
۱) CAPEX (سرمایه گذاری یک بار)
در مدل CAPEX (سرمایه هزینه خواهد شد) شما هزینه کامل سیستم را به شرکت نصب و راه اندازی سیستم در یک شات می پردازید و این می تواند سیستم خود شما باشد. و برای سال های بعد ۲۵ سال به شما برای برق آزاد سود خواهد برد. اگر شما در حال برنامه ریزی برای نصب خورشید برای خانه یا کسب و کار کوچک خود هستید و اندازه تزریق شما کمتر از ۱۰۰ کیلو وات است، شما تنها یک راه برای نصب آن را مدل CAPEX دارید.

۲) OPEX مدل (پرداخت به ازای هر واحد با توافق خرید قدرت)
در مدل OPEX (هزینه عملیات شما مال شما خواهد بود) شرکت سیستم تزریق سیستم کامل خود را با هزینه خود را بر روی پشت بام خود را از طریق موافقت نامه خرید برق ۱۰-۲۵ ساله (PPA) بین شما و شرکت نصب و راه اندازی. اگر می خواهید نیروگاه خورشیدی را برای موسسه، کسب و کار یا صنعت خود نصب کنید و اندازه نصب شما بالای ۱۰۰ کیلو وات باشد. شما می توانید مدل OPEX استفاده کنید.
مدل OPEX (موافقت نامه خرید قدرت)
شما ممکن است بخواهید ساختمان خورشیدی خود را بسازید، بلکه فقط برق تولید شده توسط منظومه شمسی را بخرید. به این ترتیب، هزینه های اولیه، ساخت و تعمیر و نگهداری نگرانی در مورد آن ندارید. شاید یکی دیگر از خوشبختی برای ساخت یک نیروگاه خورشیدی روی سقف خود (یا در نزدیکی آن) باشد و قدرت را از طریق موافقت نامه خرید قدرت (PPA) به شما تحویل دهد. این مدل به طور معمول برای مصرف کنندگان صنعتی و تجاری کار می کند، و شرکت های هند شروع به ارائه آن به مشتریان مسکونی در برخی از شهرها کرده اند. PPA یک توافق رسمی بین یک مصرف کننده برق (در این مورد شما) و تولید کننده برق (معمولا یک سرمایه گذار) است که شرایط خرید برق را مشخص می کند. جزئیات معمولا شامل طول PPA (به طور معمول ۱۰-۲۵ سال)، قیمت (تعرفه) توان نیروگاه خورشیدی و افزایش سالانه (در صورت وجود). این نیز OPEX model.Power Purchase Agreement نامیده می شود.
مدل سرمایه گذاری برای نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی
ما شاهد تقاضای زیاد برای اطلاعات برای مدل های سرمایه گذاری برای راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی هستیم.

محدوده انرژی خورشیدی در هند:
خورشیدی Enegy هند با یکی از بزرگترین پروژه های خورشیدی توزیع شده در هند، نشان می دهد که انرژی خورشیدی می تواند در دستیابی به اهداف رشد هند به گونه ای پایدار کار کند. Solar Enegy India ساخت، مالکیت و بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی در سرتاسر هندوستان توافق نامه های طولانی مدت خرید برق که منبع مطمئن و قابل اعتماد مشتری انرژی پاک را در قیمت های مقرون به صرفه تامین می کند. با استفاده از هر دارایی انرژی خورشیدی که خورشیدی Enegy هند تولید می کند، آن را در ارتقاء رشد فراگیر کمک می کند و به توسعه اقتصادی جوامع محلی کمک می کند، با ایجاد قدرت قابل اعتماد و تولید درآمد از طریق ایجاد اشتغال.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (2 رای)
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نصب ظرفیت تولید نیروی پاک رکورد جدید زد
نوشتهٔ بعدی
انرژی خورشیدی نقش مهمی در کاهش انتشار کربن

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست