هلند جزئیات طرح تشویقی برای تولید PV را فاش می کند

هلند جزئیات طرح تشویقی برای تولید PV را فاش می کند

به گزارش آرا نیرو، دولت هلند پیشنهادی عمومی برای حمایت از تولید ماژول‌های هتروجانکشن و پروسکایت-سیلیکون پشت سر هم و همچنین پانل‌های PV یکپارچه در ساختمان و خودرو با حداکثر تخصیص ۷۰ میلیون یورو (۷۵٫۱ میلیون دلار) برای هر پروژه تولید خورشیدی ارائه کرده است.

آژانس دولتیRijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)، که برنامه SDE++ برای انرژی‌های تجدیدپذیر در هلند را مدیریت می کند، ایده حمایت از تولید پنل های خورشیدی، سیستم های ذخیره سازی و الکترولیزها را به صورت عمومی پیشنهاد کرده است.

طرح تشویقی جدید، “Investeringssubsidie ​​maakindustrie klimaatneutrale economie” (IMKE)، بخشی از هزینه سرمایه مورد نیاز برای ساخت کارخانه های سه فناوری انرژی پاک را تامین می کند.

آژانس RVO گفت که مشوق‌ها برای تولید پنل‌های فتوولتائیک PV محدود به محصولاتی برای کاربردهای یکپارچه ساختمان (BIPV) و یکپارچه خودرو (VIPV) و همچنین ماژول‌های هتروجانکشن یا پنل‌های پشت سر هم پروسکایت-سیلیکون خواهد بود.

به گزارش آرا نیرو همه، حداکثر مبلغی که می توان به هر پروژه تولید خورشیدی اختصاص داد ممکن است از ۷۰ میلیون یورو تجاوز نکند، در حالی که آستانه پروژه های تولید باتری یا الکترولیز به ترتیب به ۲۰ میلیون یورو و ۵۰ میلیون یورو محدود خواهد شد.
روند مشاوره در ۳ مارس نهایی خواهد شد.

تولید کننده هلندی خورشیدی MCPV، که یکی از شرکت های Resilient Group و یکی از شرکت های SolarNL است، اکنون پروژه ای را برای بازگرداندن تولید فتوولتائیک PV در ساحل هلند پیش می برد. در ماه ژوئیه (تیر ۱۴۰۳)، از برنامه های خود برای ساخت یک کارخانه سلول های خورشیدی و ماژول ها در مکانی نامعلوم در کشور پرده برداری خواهد کرد.

انتظار می رود این کارخانه ظرفیت اولیه ۳۰۰ مگاوات داشته باشد و قرار است تا سال ۲۰۲۶ به ۳ گیگاوات برسد و پنل های خورشیدی را با استفاده از فناوری سلول ناهمگونی نامشخص با راندمان تا ۲۶٫۵ درصد تولید کند. MCPV همچنین قصد دارد در آینده ماژول‌های خورشیدی پروسکایت-سیلیکون پشت سر هم در این تاسیسات تولید کند که بازده سلولی از ۳۰% فراتر رود.

در ماه ژوئن، دولت هلند ۲٫۶ میلیارد یورو از طریق صندوق رشد ملی خود برای حمایت از تولید فناوری‌های نوآورانه در زمینه های پایداری، انرژی، فناوری پیشرفته، دیجیتالی کردن و مراقبت های بهداشتی اختصاص داد.

دولت در آن زمان در بیانیه ای بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد اجرای برنامه گفت: “خورشید نقش کلیدی در انتقال انرژی ایفا می کند.” محققان، تامین‌کنندگان مواد خام، شرکت‌های ساختمانی و بخش خودرو در حال پیوستن به نیروهای خود هستند تا اطمینان حاصل کنند که نسل بعدی پنل‌های خورشیدی در اینجا به صورت fully circular توسعه می‌یابد. توضیح آرا نیرو: [عبارت کاملا چرخشی به روشی اشاره دارد که در آن مواد و محصولات به طور مداوم در چرخه تولید و مصرف استفاده می‌شوند، بدون اینکه به هدر بروند یا به محیط زیست آسیب برسانند. در یک سیستم کاملاً چرخشی، مواد اولیه به طور کارآمد استفاده می‌شوند، محصولات برای مدت طولانی‌تر استفاده می‌شوند و در نهایت، ضایعات به محصولات جدید تبدیل می‌شوند. مزایای یک سیستم اقتصادی کاملاً دایره‌ای عبارتند از: کاهش ضایعات، حفاظت از محیط زیست، صرفه‌جویی در منابع، ایجاد شغل.
چالش‌های ایجاد یک سیستم اقتصادی کاملاً دایره‌ای عبارتند از: نیاز به تغییر در رفتار مصرف‌کنندگان، نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها، نیاز به همکاری بین ذینفعان مختلف.
در حال حاضر، بسیاری از کشورها و سازمان‌ها در حال تلاش برای ایجاد سیستم‌های اقتصادی چرخشی هستند.]

منبع:
Rijksdienst voor Ondernemend Nederland

, , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
بازیافت پنل‌های خورشیدی در ایالات متحده
نوشتهٔ بعدی
ترکر های خورشیدی؛ مغزها و مرکز فرمان ردیاب‌های خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست