سیستم فتوولتائیک

سیستم فتوولتائیک

سیستم فتوولتائیک :

یک سیستم فتوولتائیک، همچنین سیستم PV یا سیستم انرژی خورشیدی، یک سیستم قدرت طراحی شده برای عرضه انرژی قابل استفاده توسط خورشید با استفاده از فتوولتائیک است. این شامل تنظیم چندین جزء از جمله پنل های خورشیدی برای جذب و تبدیل نور خورشید به برق، یک اینورتر خورشیدی برای تغییر جریان الکتریکی از DC به AC و همچنین نصب، کابل کشی و سایر لوازم الکتریکی برای راه اندازی یک سیستم کاری . همچنین ممکن است از یک سیستم ردیابی خورشیدی برای بهبود عملکرد کلی سیستم استفاده کرده و شامل یک راه حل باتری یکپارچه باشد، زیرا انتظار می رود که قیمت دستگاه های ذخیره سازی کاهش یابد. بدیهی است، یک آرایه خورشیدی فقط مجموعه ای از پنل های خورشیدی، قسمت قابل مشاهده سیستم PV را شامل می شود و شامل تمام سخت افزار های دیگر نیست که اغلب به عنوان تعادل سیستم (BOS) خلاصه می شود. علاوه بر این، سیستم های PV، نور را مستقیما به برق تبدیل می کنند و نباید با سایر فن آوری ها، مانند انرژی خورشیدی متمرکز و گرمای خورشیدی، که برای گرم کردن و خنک کاری استفاده می شود، اشتباه گرفته شود.

سیستم های PV از یک سیستم کوچک کوچک، روی پشت بام و یا یکپارچه سازی ساختمان با ظرفیت های چند تا چند ده کیلووات، تا نیروگاه های بزرگ برق در صدها مگاوات است. امروزه اکثر سیستم های PV به شبکه متصل می شوند، در حالی که سیستم های خارج از شبکه یا مستقل تنها بخش کوچکی از بازار را تشکیل می دهند.

سیستم های PV از لحاظ سکوت و بدون هیچ بخش متحرک و یا انتشار محیطی از برنامه های بازار طاقچه به یک تکنولوژی بالغ برای تولید برق اصلی استفاده می شود. یک سیستم پشت بام، انرژی مورد نیاز برای ساخت و نصب آن را در مدت ۰٫۷ تا ۲ سال، انرژی خود را در طول ۳۰ سال خدمات ۹۵ درصد از انرژی تجدیدپذیر خالص تولید می کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
, , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پنل خورشیدی فتوولتائیک
نوشتهٔ بعدی
نیروگاه خورشیدی Off-Grid

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست