شرح نصب توربین های بادی

نصب توربین های بادی
توربین های برق بادی از یک برج تشکیل شده است که در این قسمت ناسا ( موتورخانه) قرار دارد ، ژنراتور،گیربکس، محور اصلی و سایر اجزای مورد نیاز در آن واقع شده است.

با برخورد توده های هوایی به پره های توربین که در بالای برج نصب هستند پره های شروع به حرکت می کنند ،و نیروی خود را به محور اصلی منتقل می کنند و به دلیل اینکه سرعت باد برای چرخاندن محور اصلی در سرعتی که مورد نیاز ژنراتورها می باشد مناسب نیست از گیربکس استفاده شده و سرعت کم حاصله را افزایش داده و به سرعت بالاتری تبدیل می کند

نیروگاه خورشیدی – توربین بادی

ژنراتوری که د رتوربین های بادی مورد استفاده قرار میگیرد متفاوت از ژنراتورهایی است که در صنایع دیگر استفاده می شود.
نصب و راه اندازی یک مزرعه باد وابسته به اندازه مزرعه باد است؛ یک مزرعه بادی بزرگ می تواند بین ۱۲ تا ۲۴ ماه برای تکمیل ساختمان زمان نیاز داشته باشد. روند ساخت و ساز واقعی مجموعه ای از فعالیت های متمایز است که می تواند در ارتباط با مالک زمین برنامه ریزی شود تا به حداقل رساندن اختلال در فعالیت های کشاورزی شود. هنگامی که توربین های بادی در جای خود قرار می گیرند، می تواند بصورت عادی در مزرعه ، باد ادامه یابد. نیازی به حصار کردن برج ها نیست زیرا پره های چرخشی به طور قابل توجهی از زمین پاک می شوند.

پایه برج (توربین های بادی)

توربین های بادی بر پایه بتن های بتنی ساخته می شوند. طراحی پایه در دهه گذشته بهبود یافته است، اما این بستگی به تعدادی از عواملی است که بارها را تعیین می کند و از این رو الزامات بنیادین است. عوامل عبارتند از:
شرایط زمین در محل (آب های حفظ آب مانند زمین های باتلاق / باتلاقی نیاز به پایه های بزرگتر در مقایسه با زمین های سفت و سخت)، مشخصات توربین باد (ارتفاع محور، قطر روتور و غیره)، و همچنین شرایط باد که با تجربه. به طور معمول پایه ها تقریبا ۱۴ × ۱۴ متر با عمق ۲ متر است. آنها زیر عمق شخم طبیعی، حداقل ۱ متر زیر سطح زمین دفن می شوند. در نتیجه کشاورزی می تواند تا پایه برج های توربین باد ادامه یابد. توربین های بادی با هم توسط کابل های زیرزمینی متصل می شوند، که در زیر عمق شخم، حدود ۱ متر زیر سطح زمین، دفن می شوند. کابلها معمولا در امتداد مسیرها یا مرزهای میدان حرکت می کنند تا موجب اختلال شود.

جاده ها (توربین های بادی)

برای دسترسی به توربین های بادی، جاده سنگی ۶ متر وسیع مورد نیاز است. ما معمولا می توانیم جاده ها را دنبال کنیم تا دنباله های موجود یا مرزهای میدان باشند، به همین ترتیب کابل های زیرزمینی نیز می توانند به موازات جاده اجرا شوند. پس از ساخت، جاده ها باید برای دسترسی به تعمیر و نگهداری یا تعمیرات نگهداری شوند و برای استفاده از مزرعه در دسترس باشند.

عملیات (توربین های بادی)

هنگامی که توربین های بادی در حال کار هستند، نیاز به دسترسی کمی وجود دارد. مگر اینکه یک خطا وجود داشته باشد که نیازمند یک بازدید فنی یا یک جزء ممکن است، تعمیر و نگهداری از یک وانت کوچک و معمولا یک بار در هر سه ماه انجام می شود. توربین های بادی معمولا از محل و همچنین از راه دور بسته به سیاست های شرکت عامل نظارت می شوند. سیستم های کنترل در توربین های بادی ایمن هستند، بنابراین اگر خطایی رخ دهد، توربین های بادی به طور خودکار متوقف می شوند و زنگ خطر از طریق شبکه ارتباطات داخلی مؤسسات باد رشد می یابد. برخی از گسل ها می توانند از راه دور اصلاح شوند، در حالی که دیگران ممکن است از یک تکنسین بازدید کنند.

جزئیات توربین های بادی

تحولات اخیر در توربین های بادی امروزه منجر به تنوع زیادی در ارتفاع هاب و قطر روتور شده است تا مزرعه بادی را با بهترین توربین های بادی مناسب و موثر ارائه دهد که از بهترین منبع باد این سایت بهره مند شود. ارتفاع برج برج توربین های بادی معمولا بین ۷۰ و ۱۱۰ متر است. تیغه ها می توانند بین ۴۵ متر و ۶۰ متر طول داشته باشند، به این معنی که ارتفاع کل به بالای نوک تیغه می تواند بیش از ۱۵۰ متر باشد. برای عملکرد ایمنی و توربین، لازم است فاصله جدایی بین توربین های بادی برقرار باشد. این تا حدودی سایت خاص است و معمولا بین ۳ تا ۵ قطر روتور بسته به شرایط باد در سایت متفاوت است.
انرژی باد دارای مزایایی فراوانی است که توضیح می دهد که چرا این یکی از سریعترین منابع انرژی در جهان است. تلاش های تحقیقاتی برای مقابله با چالش های استفاده بیشتر از انرژی باد است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای قدرت باد و برخی از چالش هایی که برای غلبه بر آن کار می کنید مطالعه کنید

مزایای قدرت باد (توربین های بادی)

قدرت باد مقرون به صرفه است. باد مبتنی بر زمین، یکی از ارزانترین منابع انرژی امروز است از آنجا که برق از مزارع باد با قیمت ثابت در طی مدت زمان طولانی فروخته می شود (به عنوان مثال ۲۰+ سال) و سوخت آن رایگان است، انرژی باد کاهش عدم اطمینان قیمت که هزینه های سوخت به منابع سنتی انرژی اضافه می کند.
باد مشاغل ایجاد می کند بخش بادگیر ایالات متحده بیش از ۱۰۰،۰۰۰ کارگر را در سال ۲۰۱۶ کار کرده است و تکنسین توربین های بادی یکی از سریعترین رشد کار در ایالات متحده در دهه است. طبق گزارش چشم انداز باد، باد می تواند تا سال ۲۰۵۰ برای حمایت از بیش از ۶۰۰،۰۰۰ شغل در زمینه تولید، نصب، تعمیر و نگهداری و خدمات پشتیبانی کند.
باد رشد صنعت و رقابت پذیری را افزایش می دهد، این یک منبع سوخت پاک است. انرژی باد، هوا را مانند نیروگاه هایی که بر احتراق سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ یا گاز طبیعی تأثیر می گذارند و ذرات جامد، اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد باعث مشکلات سلامتی انسان و زیان های اقتصادی می شود، آلوده نمی کند. توربین های بادی تولید گازهای گلخانه ای را ایجاد می کنند که سبب اسید باران، دود یا گازهای گلخانه ای می شود.
باد یک منبع داخلی انرژی است . باد در واقع یک شکل از انرژی خورشیدی است. باد بواسطه گرمای جو توسط خورشید، چرخش زمین و ناهماهنگی های سطح زمین ایجاد می شود. تا زمانی که خورشید درخشش و باد می شود، انرژی تولید شده را می توان برای ارسال قدرت در سراسر شبکه مهار کرد.
توربین های بادی را می توان در مزارع یا مزرعه های موجود ایجاد کرد. این در اقتصاد روستایی بسیار جالب است، جایی که بسیاری از بهترین مکانهای بادی پیدا شده است. کشاورزان و پرورش دهندگان می توانند به کار زمین ادامه دهند، زیرا توربین های بادی تنها از یک قسمت از زمین استفاده می کنند.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نکات تمیز کردن و تعمیر و نگهداری برای پانل های خورشیدی
نوشتهٔ بعدی
نصب ظرفیت تولید نیروی پاک رکورد جدید زد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست