صدور مجوز احداث ۹ نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل

مجوز احداث ۹ نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: مجوز احداث ۹ نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و ظرفیت ۲۳.۷ مگاواتی صادر شده است.

حسن محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در جلسه بررسی آخرین وضعیت نیروگاه‌های خورشیدی در اردبیل اظهار داشت: مجوز احداث ۹ نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و ظرفیت ۲۳٫۷ مگاواتی صادر شده است که بی‌شک تحقق این امر گام بزرگی در توسعه حوزه برق و صنعت استان برمی‌دارد.

وی با اشاره به این که تولید برق توسط نیروگاههای تجدیدپذیر و پاک یکی از مزیت‌های مهم این نیروگاه‌ها است گفت: در این زمینه با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران و با ارائه تسهیلات کم‌بهره برنامه‌های مناسبی تدوین کرده‌ایم که تمامی این موارد با هدف توسعه انرژی‌های نو مبنای کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: ۵ نیروگاه در حال حاضر با ظرفیت ۱۳٫۶ مگاوات زمین مورد نیاز را تحویل گرفته‌اند و ۶٫۲ مگاوات از این نیروگاه‌ها در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد که طبق برآورد به دست آمده اجرای هر مگاوات از این نیروگاه‌ها نیازمند یک میلیون یور اعتبار است که بی‌شک در صورت تامین اعتبارات راه‌اندازی این پروژه سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
احداث ۴۲ نیروگاه خورشیدی خانگی در لرستان
نوشتهٔ بعدی
هر آنچه باید درباره انرژی بادی و توربین‌ های بادی بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست