مناسب ترین کشورها برای استفاده از نیروگاه خورشیدی

مناسب ترین کشورها برای استفاده از نیروگاه خورشیدی

مناسب ترین کشورها برای استفاده از نیروگاه خورشیدی

  1. ایران

وضعیت و چشم انداز انرژی خورشیدی در ایران، از جمله منابع انرژی تجدید پذیر، ایران پتانسیل انرژی خورشیدی بالایی دارد. به علت پیشرفت های اخیر در فن آوری های انرژی خورشیدی، استفاده گسترده از انرژی خورشیدی امیدوار کننده است. بنابراین، بسیاری از سرمایه گذاران داخل و خارج کشور علاقه مند هستند که در توسعه انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کنند.

۲ . پاکستان (۱۰GW)

در حالی که پاکستان تنها در سال ۲۰۱۲ هنگامی که نخستین شبکه خورشیدی خود را به صورت آنلاین وارد شبکه خورشیدی شد، به کشور خورشیدی تبدیل شد، کشور جنوب آسیا دارای جاه طلبی های بزرگی است. پارامتر خورشیدی که به طور کامل عملیاتی شده است، ظرفیت ۱ گیگاوات دارد و بزرگترین نوع آن در جهان است. با توجه به سقوط اخیر تعرفه های جهانی، پاکستان قصد دارد مزایده های قدرت را در نظر بگیرد که می تواند قیمت های انرژی خورشیدی را بیشتر کند.

  1. استرالیا (۱۲٫۲GW)

از سال ۲۰۰۹، حضور خورشیدی استرالیا با برف سفید شده است، ظرفیت PV انباشته شده آن چند صد مگاوات است که در سال ۲۰۱۵ به ۵٫۷ گرم سالانه رشد می کند. تا به امروز، کشور دارای ۲۰ پروژه خورشیدی (با ظرفیت بیش از ۱ مگاوات) در مراحل مختلف تکمیل . اما این نتایج امیدوار کننده تصویر کامل را نشان نمی دهد. علیرغم سطح بالای آفتاب و توسعه اقتصادی، بسیاری از مقامات رتبه بندی نسبتا کم در سطح کشور را مورد انتقاد قرار داده اند و خواستار افزایش بیشتر دولت برای تشویق صنعت هستند.

 

  1. فرانسه (۱۲٫۸GW)

با یک اقتصاد قوی و بخش انرژی به خوبی توسعه یافته، کمی شگفت انگیز است که خورشید در فرانسه پدیدار شد.

 

  1. بریتانیا (۱۴٫۲GW)

بر اساس ظرفیت نصب شده، بریتانیا در سال ۲۰۱۵ فرانسه و اسپانیا را از دست داد. در کنار تاسیسات خورشیدی بزرگ تجاری، دولت های متوالی از طرح هایی حمایت می کنند که نفوذ پانل های خورشیدی در میان مدارس و صاحب خانه ها را تشویق می کند. بین آوریل و سپتامبر ۲۰۱۶، پانل های خورشیدی بریتانیا انرژی بیشتری از زغال سنگ تولید کردند – در یک روز خاص روز آفتابی، نیروگاه های خورشیدی شش برابر انرژی زغال سنگ تولید می کردند.

 

  1. ایتالیا (۲۲٫۶GW)

حضور ایتالیا در رتبه بندی غیر معمول است، زیرا وارد کننده انرژی خالص است و بسیاری از دارایی های همتایانش را از دست می دهد. به رغم این که خورشید تقریبا ۱۰ درصد از انرژی کشور را تشکیل می دهد، در دهه آینده قرار است دوبرابر شود؛ یورواستات حتی پیشنهاد کرد که ایتالیا بتواند از هدف خود در سال ۲۰۲۰ تجاوز کند. این روش تولید برق نه تنها فرصتی برای ایتالیا برای بهره برداری از منابع موجود در آن است، بلکه فرصتی برای کاهش وابستگی به تولید خارجی است.

 

  1. آلمان (۴۸٫۴GW)

آلمان در سال های اخیر به منظور تدوین تعدادی از تعهدات مهم در زمینه انرژی تجدید پذیر، به خبرگزاری ها اعلام کرده است. استراتژی آن هدف است تا اطمینان حاصل شود که تا سال ۲۰۵۰، کشور حداقل ۶۰ درصد از انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر به عنوان بخشی از تلاش خود برای کاهش انتشار کربن به دست می آورد. آلمان به عنوان کشور پیشرو در زمینه انرژی های تجدید پذیر، دارای حدود ۳۰ کارخانه تولید انرژی قابل توجه PV است که هر سال حداقل ۲۰ مگاوات تولید می کنند. و، شبیه به بریتانیا، این کشور در سال جاری اطلاعات خود را از خورشید گرفته است.

 

  1. هند (۵۷٫۴GW)

پیش بینی می شود که هند تا سال ۲۰۲۰ وارد بازی خورشیدی شود تا سال ۲۰۲۰، تولیدات گسترده ای در تولید داشته باشد؛ بانک جهانی تنها در این سال تنها ۱ میلیارد دلار درامد دارد. و با توجه به، رونق خورشیدی آن، تنها با آغاز دولت مدی، با هدف ایجاد ظرفیت نصب شده ۱۰۰ گیگاوات تا سال ۲۰۲۲، برپا شده است. به عنوان یک کشور در حال توسعه، خورشید همچنین نقش گسترده ای را در گرم کردن و تصفیه آب در بسیاری از مناطق هندی ایفا می کند و نمونه ای از آن است پتانسیل برای روش های تولید نسلی که کشورهای توسعه یافته بیشتر استفاده می کنند.

 

  1. ژاپن ( GW 63.3)

با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و بخش های تولید، ژاپن یک پیشگام طبیعی در زمینه تولید انرژی خورشیدی بود و همچنان در بخش های نوآورانه فعالیت می کرد و با هدف ایجاد خورشیدی برای دیدار با ۱۰ درصد از تقاضای انرژی کشور در سال ۲۰۵۰ میلادی، ژاپن مورد توجه قرار گرفته است. ۲۰۰۲ که یکی از بزرگترین ساختمان های خورشیدی در جهان است و در خدمت آموزش بازدید کنندگان در مورد پایداری است. یک شرکت ژاپنی به تازگی کمترین پانل خورشیدی در جهان را ساخته است.

 

  1. ایالات متحده (۸۵٫۳GW)

ایالات متحده آمریکا دارای فن آوری، استعداد و شرایط محیطی مورد نیاز برای تولید بزرگ خورشیدی است (بدون اشاره به تقاضای روزافزون). اما حمایت سیاسی برای انرژی های تجدید پذیر، به حداقل می رسد و به تدریج تضعیف شده است .پیام تهدید آمیز ترامپ، آمریکا را از توافقنامه پاریس، آینده انرژی خورشیدی در آمریکا را به خطر انداخته است. با این وجود، چشم انداز خورشیدی کشور بسیار دور از ذهن نیست. تعدادی از ایالت ها اهداف انرژی تجدید پذیر انرژی بالا را تعیین کرده اند و خورشیدی به طور ناگزیر سهم قابل توجهی در این امر خواهد داشت. همانطور که می دانید، ایالات متحده خانه بسیاری از بزرگترین تاسیسات خورشیدی در جهان است، و همچنین قابلیت های داخلی پیشرفته.

 

  1. چین (۱۳۰٫۴GW)

صادقانه بگویم، رکورد زیست محیطی چین بسیار مورد نیاز است. این ادراک طولانی است که توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر وی توجه زیادی نکرد، علیرغم اینکه کشور در سال گذشته ۸۱ درصد ظرفیت خورشیدی خود را گسترش داد. این کشور قصد دارد ۲۰ درصد از آن را تولید کند .

 

, , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی یک نیروگاه خورشیدی در منطقه شهریار
نوشتهٔ بعدی
پنل های خورشیدی جدید از باران ها برق تولید میکنند

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست