نصب ظرفیت تولید نیروی پاک رکورد جدید زد

برق خورشیدی و نیروگاه خورشیدی (نیروی پاک)

به‌دنبال رقابتی‌تر شدن هزینه نیروی بادی و خورشیدی نسبت به سوخت‌های فسیلی، رکورد بالای ظرفیت نیروی تجدیدپذیر سال گذشته در سراسر جهان نصب شد.
گزارش سازمان سیاست انرژی‌های تجدیدپذیر REN۲۱ نشان داد ظرفیت تولید نیروی تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۷ بزرگترین رشد سالانه تاکنون را داشته است و برآورد شده که ۱۷۸ گیگاوات ظرفیت جدید افزوده شده است.

ظرفیت فوتوولتائیک خورشیدی جدید در سال ۲۰۱۷ به ۹۸ گیگاوات رسید که ۲۹ درصد نسبت به سال پیش از آن رشد داشت و ظرفیت نیروی بادی نیز ۲۵ گیگاوات بود که ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ کمتر بود. مجموع ظرفیت نیروی تجدیدپذیر جهانی شامل هیدروپاور در سال ۲۰۱۷ به ۲۱۹۵ گیگاوات در مقایسه با ۲۰۱۷ گیگاوات در سال ۲۰۱۶، رشد کرد.

همچنین دنیا ظرفیت نیروی تجدیدپذیری بیشتری نسبت به تولید جدید سوخت‌های فسیلی ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۷ نیروهای تجدیدپذیر ۷۰ درصد از ظرفیت تولید نیروی جدید جهانی را به خود اختصاص دادند.

سرمایه‌گذاری جدید در نیروی تجدیدپذیر و سوخت‌ها تقریبا ۲۷۹ میلیارد دلار بود که در مقایسه با ۲۷۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ افزایش نشان داد و بیش از دو برابر ظرفیت نیروی هسته‌ای و سوخت فسیلی جدید بود. با این حال تقاضا برای انرژی و انتشار دی اکسید کربن مرتبط با انرژی، در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار در چهار سال اخیر افزایش یافت.
تقاضا برای انرژی جهانی هم ۲.۱ درصد بالاتر بود و انتشار دی اکسید کربن نیز به دلیل رشد اقتصادی در اقتصادهای نوظهور و افزایش جمعیت، ۱.۴ درصد افزایش یافت.
سازمان REN۲۱ در بیانیه‌ای اعلام کرده رشد انرژی تجدیدپذیر با تقاضای رو به رشد برای انرژی و سرمایه‌گذاری مداوم در ظرفیت هسته‌ای و فسیلی همگام نبوده است.
بخش‌های گرمایش، خنک‌سازی و حمل و نقل که مجموعا چهار پنجم تقاضای جهانی برای انرژی را تشکیل می‌دهند، همچنان از بخش نیرو عقب هستند. حدود ۹۲ درصد از تقاضای انرژی بخش حمل و نقل توسط نفت و تنها ۴۲ درصد با انرژی تجدیدپذیر تامین می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
شرح نصب توربین های بادی
نوشتهٔ بعدی
تولید برق با نیروگاه خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست