نکات تمیز کردن و تعمیر و نگهداری برای پانل های خورشیدی

تمیز کردن پنل خورشیدی

اطلاعات در مورد تمیز کردن و نگهداری پانل های خورشیدی

داشتن پانل های خورشیدی یک سرمایه گذاری بزرگ است و نگهداری پانل های خورشیدی برای اطمینان از منافع بلند مدت شما ضروری است. در اینجا چند نکته برای نگهداری پنل خورشیدی و تمیز کردن پنل خورشیدی وجود دارد.

راهنمایی برای نگهداری از پانل های خورشیدی
پانل های خورشیدی را از سایه بیرون بکشید زیرا تولید انرژی ناکارآمد می شود و از جذب نور خورشید جلوگیری می شود.
نگاهی به پانل های خورشیدی بیندازید و مطمئن شوید که اینورتر ها چراغ های سبز را فلاش می کنند. اگر آنها فلاش نزنند، دیگر پول خود را از دست نمیدهید و دیگر مصرف برق خود را جبران نمیکنید.
عملکرد روزانه را برای بهبود تعمیر و نگهداری پنل های خورشیدی، مستند کنید. مهم است که هر روز مقدار مصرف انرژی را در یک زمان ثابت ایجاد کنید و یادداشت های ویژه ای را که در آن بسیار ابری باشد یادداشت کنید. برخی از نتایج نا متناسب خواهد بود. (تولید کننده شما قادر به ارائه بهترین سیستم مانیتورینگ برای پانل های خورشیدی شما خواهد بود.)
سیستم های مانیتورینگ به شما کمک می کنند تا ببینید که چقدر از محیط زیست بهره مند می شوید و میزان CO2 شما در جو زمین است. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا بدانید که چقدر می توانید از طرح تعرفه خوراک استفاده کنید.
شما همچنین می توانید اطلاعات مربوط به خدمت رسانی خورشیدی خود را در صفحه نمایش دیوار زمانی که در منزل هستید، مشاهده کنید.
اگر شما هیچ وقت در تمیز کردن پانل های خورشیدی وقت ندارید، می توانید پاک کننده های اتوماتیک را که مانند سیستم های بارانی کار می کنند نصب کنید .

نکات تمیز کردن پنل خورشیدی :

کیت تمیز کردن پنل خورشیدی بسیار مفید است برای تمیز کردن پانل های خورشیدی. در داخل کیت، شما یک صابون زیست تخریب پذیر، یک پاک کن و یک برس کوچک یا قلم مو با یک دسته دیگر خواهید یافت. صابون را در سطل با آب بشویید. دستورالعمل ها در بطری ارائه می شود. قلم مو را در سطل قرار دهید و از پانل های خورشیدی به آرامی پاکسازی کنید. میتوانید از آب ساده یا یک برس نرم برای پاک کردن هر خاک یا خاکی که روی پانل ساخته شده است استفاده کنید.
پاک کردن پانل های خورشیدی زمانی که آنها مرطوب هستند ، به طوری که هر گونه خاکی که مانع از آن می شود به راحتی پاک می شود.
هرگز از اسفنج یا صابون سایشی برای تمیز کردن پنل خورشیدی خود استفاده نکنید زیرا ممکن است شیشه را خراشیده کنید. بهترین راه برای تمیز کردن پانل های خورشیدی با استفاده از یک پارچه نرم یا صابون زیست تخریب پذیراست.
هنگام پاک کردن پانل های خورشیدی از مواد سخت استفاده نکنید زیرا ممکن است به پانل های خورشیدی آسیب برسانند
اگر شما اغلب پانل خورشیدی را تمیز می کنید، ممکن است بتوانید یک شلنگ را در امتداد پانل ها اجرا کنید تا خاک را از بین ببرید.
برای ایمنی و ایمنی دیگران در اطراف شما، برای پاک کردن پانل ها در حالی که روی زمین ایستاده اید، از یک پاک کن بلند مدت استفاده کنید.
اگر شما روی سقف قرار گیرید، مراقب باشید، همانطور که شروع به تمیز کردن می کنید، سقف لغزنده می شود و شما می توانید زمانی که پایین اسلاید هستید ، از طناب ایمنی و یا مهار برای حمایت استفاده کنید.
همیشه مراقب خاک در پانل های خورشیدی باشید تا اطمینان حاصل کنید که از ساختن آنها خسته نشوید زیرا می توانند نور خورشید را بهتر از خورشید جذب کنند.
بسیاری از مردم می پرسند آیا پانل های خورشیدی نیاز به تمیز کردن دارند؟ – پاسخ بله است. بسته به نوع پانل شما، شما ممکن است هفته یا ماهانه در تمیز کردن پانل های خورشیدی وقت بگذارید.

نکاتی برای پاک کردن شیشه های خورشیدی:

به دلایل ایمنی، این نیز مفید است که پانل های خود را از زمین پاک کنید در صورت امکان. یک برس نرم با کیفیت خوب و یک واشر با یک تیغه پلاستیکی در یک طرف و یک پارچه با پوشش اسفنجی بر روی دیگر و همراه با طولانی شدن طول می تواند برای ابزارهای کامل به شما اجازه ماندن بر روی زمین را بدهد. از یک شلنگ با یک نازل مناسب استفاده کنید تا جریان آب به پانل ها برسد.

نکته: اگر پاک کردن پانل ها از زمین امکان پذیر نیست، سعی نکنید به پشت بام دسترسی داشته باشید مگر اینکه تجهیزات ایمنی و آموزش مناسب داشته باشید.
پانل های خورشیدی خود را در یک روز بارانی، در اوایل صبح یا عصر پاک کنید.
صبح زود می تواند زمان خوبی برای تمیز کردن باشد؛ به این معنی که شما نیاز به استفاده از آب کمتر و انرژی کمتر برای تمیز کردن پانل های خورشیدی خود دارید.

اگر پانل ها خشک شده باشند، قبل از برخورد با ماژول ها با آب، ابتدا مواد سست را پاک کنید – این باعث می شود که تمیز کردن سریع تر و ساده تر شود.

از مواد فلزی و محصولات ساینده سخت استفاده نکنید تا مواد را از بین ببرید – خراش دادن شیشه در یک پنل خورشیدی می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد، زیرا خراش ها سایه ها را تحمل می کنند. اجتناب از استفاده از مواد شوینده در صورت امکان، زیرا ممکن است شیشه ای از پانل را از بین ببرد. استفاده از پودرهای ساینده نیز خطرناک هستند.

برخورد با لکه های چرب
لکه های روغنی ممکن است در بعضی از سناریوهای نصب وجود داشته باشد، مثلا اگر شما در نزدیکی یک فرودگاه زندگی می کنید و در مسیر پرواز قرار گرفته اید یا اگر در نزدیکی و در پایین مسیر یک جاده ای بزرگ که کامیون ها تردد میکنند زندگی می کنید. اگر لکه های روغنی روی پانل های شما ظاهر می شوند؛ ایزوپروپیل الکل می تواند به عنوان یک ماده تمیز کننده نقطه استفاده شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چگونه می توان از انرژی خورشیدی بهره مند شد؟
نوشتهٔ بعدی
شرح نصب توربین های بادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست