۱۵ سوالی که باید از نصاب خورشیدی خود بپرسید

۱۵ سوالی که باید از نصاب خورشیدی خود بپرسید

آماده استفاده از انرژی خورشیدی هستید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ سوالات مناسب را برای پرسیدن از نصاب های خورشیدی بیاموزید و بهترین معامله را برای سیستم خود دریافت کنید.
به گزارش آرا نیرو، نصب پنل های خورشیدی می تواند برای کیف پول شما، ارزش خانه و محیط زیست شما مفید باشد. به علاوه، مشوق های بزرگ دولتی، استفاده از انرژی خورشیدی را جذاب تر از همیشه می کند. یک نیروگاه خورشیدی خرید بزرگی است، و با ده ها هزار دلار خرج، شما نمی خواهید این تصمیم را ساده‌انگارانه بگیرید.
هنگامی که تحقیقات خود را انجام دادید، نظرات را خواندید و از دوستان و همسایگان توصیه خواستید، وقت آن است که یک نصب کننده پیدا کنید. دانستن اینکه چه چیزی باید از شرکت های خورشیدی در منطقه خود بپرسید می تواند هزاران دلار در طول عمر نیروگاه شما صرفه جویی کند و به نصب راحت شما کمک کند.
در اینجا ۱۵ سوال از نصاب های خورشیدی برای اطمینان از انتخاب درست وجود دارد.
آیا پنل های خورشیدی می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند؟
به درک تاثیر خورشیدی که می تواند بر خانه شما بگذارد علاقه دارید؟ برخی از اطلاعات اولیه را به کارشناس‌های آرانیرو اعلام کنید، و ما فوراً یک تخمین رایگان از صرفه جویی در انرژی شما ارائه خواهیم کرد.
و اما سؤالات:
۱٫ چه مدت در تجارت هستید؟
رونق اخیر صنعت خورشیدی به این معنی است که شرکت های بیشتری نسبت به همیشه وارد عمل شده‌اند. این به طور کلی چیز خوبی است، اما همه آنها نصاب باتجربه یا حتی مشاغل قانونی نیستند.
جانی هیل، مدیر میز کمک با Solar United Neighbors، یک سازمان غیرانتفاعی که با تشکیل تعاونی‌های مسکونی و ارائه آموزش‌های لازم، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند، «گاهی اوقات این شرکت‌های نصب شبانه‌روز کار می‌کنند. آنها یک ماه باز می‌شوند و ماه دیگر تعطیل می‌شوند.» در حالت ایده آل، یک نصاب باید سه سال یا بیشتر در کار بوده باشد.
۲٫ گواهینامه های شرکت شما چیست؟
بررسی آنلاین برای نصب کننده های خورشیدی یک شروع عالی است، اما آنها به اندازه یک گواهینامه صنعتی قابل اعتماد نیستند. هیئت ملی متخصصان انرژی آمریکا (NABCEP) استانداردهایی را برای دانش، تجربه و حرفه ای بودن در بخش انرژی های تجدیدپذیر تعیین می کند. هیل گفت: “ما توصیه می‌کنیم که حداقل یک نفر در آن شرکت دارای گواهینامه NABCEP باشد تا اطمینان حاصل شود که دانش و مهارت های مناسبی دارد.”
گواهی‌های اضافی می‌توانند در مورد شیوه‌های کار و استانداردهای زیست‌محیطی شرکت اطلاعات بیشتری به شما بدهند. شرکت های B Corp ملزم به رعایت استانداردهای اجتماعی و زیست محیطی خاصی در فعالیت های خود هستند، از جمله شیوه های کار منصفانه و دستمزد. میکا گلد مارکل، که در سال ۲۰۰۸ شرکت نصب کننده Solar States در فیلادلفیا را تأسیس کرد، گفت: «اگر نصاب‌ها دستمزد منصفانه‌ای دریافت می‌کنند، به احتمال زیاد نصب با کیفیتی را انجام می‌دهند.

۳٫ قوانین پیرامون خورشیدی در ایالت من چیست؟
گلد مارکل گفت: “قوانین مختلفی برای ایالت های مختلف وجود دارد، بنابراین اطمینان از اینکه فردی که با او صحبت می کنید می تواند قوانین ایالت شما را به وضوح توضیح دهد بسیار مهم است.”
به عنوان مثال، قانون کالیفرنیا در امریکا جریان معکوس خورشیدی مسکونی را به شبکه محدود می‌کند. در پنسیلوانیا، سیستم‌های مسکونی می‌توانند برق نامحدودی را به شبکه بازگردانند، و شرکت‌های برق باید تمام قیمت خرده‌فروشی را بپردازند. این تفاوت‌های ایالت به ایالت می تواند به طور قابل توجهی بر دوره بازپرداخت سیستم شما تأثیر بگذارد.

۴٫ چه مشوق های خورشیدی در منطقه من موجود است؟
علاوه بر ۳۰٪ اعتبار مالیاتی فدرال ارائه شده توسط قانون کاهش تورم، ممکن است بر اساس عوامل دیگر، واجد شرایط دریافت اعتبارات یا مشوق های اضافی باشید. این مشوق‌ها می‌توانند با هم جمع شوند، و این قبل از اینکه مشوق‌های محلی یا کاربردی خاص وارد عمل شوند، خواهد بود. یک نصاب خورشیدی آگاه می‌تواند در مورد مشوق‌های فدرال، ایالتی و محلی به شما بگوید که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه کمک کند. گلد مارکل گفت: «بسته به نحوه استفاده از این مشوق‌های مختلف فدرال، می‌توانید بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از هزینه انرژی خورشیدی خود را به صورت اعتبار مالیاتی دریافت کنید.
برای مثال، اگر انرژی خورشیدی را برای کسب‌وکار خود خریداری می‌کنید، ممکن است تسریع استهلاک آن دارایی، امکان کسر مالیات بیشتری را در سال‌های اولیه سیستم شما فراهم کند. همچنین اگر نصاب شما از مواد ساخت آمریکا استفاده می کند، می توانید واجد شرایط اعتبار اضافی باشید.

Source: https://www.cnet.com

۵٫ از چه نوع تجهیزاتی استفاده می کنید، و آیا این تجهیزات از نظر فنی درست انتخاب شده است؟
درباره تجهیزاتی که یک نصاب قصد استفاده از آن را دارد و چرا این انتخاب را انجام داده است، بپرسید. شرکتی که فقط از یک اندازه پنل استفاده می کند، اگر خانه شما دارای سقف پیچیده یا معماری پیچیده باشد، ممکن است بهترین گزینه نباشد. هیل گفت: “مراقب فروشندگانی باشید که می گویند تنها یک نوع سیستم خورشیدی یا ذخیره باتری وجود دارد.” برندهای زیادی از تجهیزات و سیستم های خورشیدی برای انتخاب وجود دارد.
گلد مارکل همچنین توصیه می‌کند در مورد محل تامین تجهیزات، با اولویت پنل‌هایی که در ایالات متحده تولید می‌شوند، تحقیق کنید. او می‌گوید: «ما بخشی از آمیکوس هستیم، یک تعاونی ملی نصب‌کنندگان که پنل‌های خورشیدی با منابع درست را خریداری می‌کند. اگر بتوانید یک متخصص نصب Amicus را در منطقه خود بیابید، می دانید که سیستمی مسئولانه دریافت می کنید. ۶٫ آیا قبل از نصب خورشیدی به سقف جدید نیاز دارم؟
سن سقف شما یک نکته کلیدی در استفاده از پنل خورشیدی است. Solar United Neighbors توصیه می کند سقفی را که کمتر از ۱۰ تا ۱۵ سال از عمر آن باقی مانده است، قبل از نصب سیستم خود تعویض کنید.
یک نصاب خورشیدی ماهر باید بتواند در مورد وضعیت سقف شما نظر دهد و توصیه هایی را به عنوان بخشی از پیشنهاد خود ارائه دهد. گلد مارکل گفت: «ممکن است خودشان سقف‌ساز نباشند، اما باید بتوانند بگویند، ما آسیب‌هایی را روی سقف شما می‌بینیم و اگر قبل از استفاده از انرژی خورشیدی آن را تعویض کنید، ایده خوبی خواهد بود.
۷٫ آیا شرکت شما قصد دارد نصب را انجام دهد؟
باور کنید یا نه، ممکن است فروشنده ای که با او صحبت می کنید برای شرکتی که نصب شما را انجام می دهد کار نکند. مطمئن شوید نصب‌کننده‌ای که با آن وارد می‌شوید، کسی است که کار را انجام می‌دهد.
گلد مارکل گفت: «شرکت های بازاریابی پرفشار زیادی وجود دارند که به نوعی خود را به عنوان شرکت های خورشیدی معرفی می کنند. تنها کاری که آنها انجام می‌دهند بازاریابی و فروش است و سپس تاسیسات خورشیدی را به یک شرکت دیگر گرو می گذارند. این می تواند یک دستور العمل واقعی برای فاجعه باشد.
۸٫ جدول زمانی شما برای نصب چیست؟
می‌خواهید با هر نصاب خورشیدی که مدنظر دارید، در مورد یک جدول زمانی پروژه بحث کنید – هم از نظر زمانی که کار شروع می‌شود و هم مدت زمانی که طول می‌کشد تا نصب خورشیدی شما راه‌اندازی شود. هیل اشاره کرد که این سوالی است که یک نصاب معتبر باید از شما بپرسد.
او گفت: «نصب‌کننده‌ها باید بپرسند که چارچوب زمانی شما برای نصب سیستم شما چقدر است، تا بتوانند به شما فضای لازم برای انجام تحقیقاتتان را بدهند. “نصب‌کنندگان خوب، منتظر خواهند بود تا شما به آنها بازگردید.”

anatoliy_gleb/iStock/Getty Images Plus

۹٫ چه نوع بسته های نگهداری یا ضمانت نامه ها موجود است؟
موسسه Gold-Markel توصیه می‌کند درباره ضمانت‌های تمدید شده یا بسته‌های عملیات و نگهداری که کل عمر سیستم را پوشش می‌دهد، که معمولاً حدود ۲۵ سال است، پرس و جو کنید. او گفت: «از نصاب بپرسید که آیا می‌توانید یک بسته عملیاتی و نگهداری، گارانتی طولانی‌تری که طول عمر خورشیدی را پوشش می‌دهد یا ضمانت کار طولانی‌تر از آنچه که در قرارداد ارائه می‌شود، دریافت کنید.
۱۰٫ آیا هزینه هایی با تامین مالی سیستم من وجود دارد و چه کسی سرمایه لازم را تامین می کند؟
با توجه به نرخ بهره بالا، تامین مالی تاسیسات خورشیدی شما نسبت به چند سال پیش گزینه ای با جذابیت کمتری است. گلد مارکل گفت، اگر به فکر تامین مالی هستید، حتما در مورد هزینه های پنهانی که ممکن است بخشی از توافق باشد، پرس و جو کنید. همچنین مهم است که موسسه ارائه دهنده وام را که ممکن است شخص ثالثی باشد بررسی کنید و شرایط را از نزدیک بخوانید تا بفهمید در صورت عدم پرداخت چه اتفاقی می افتد.
۱۱٫ هزینه کل نیروگاه خورشیدی من به دلار در هر وات چقدر است؟
مالکان خانه تمایل دارند روی کل هزینه نصب خورشیدی یا هزینه هر پنل تمرکز کنند. هیل گفت، هنگام مقایسه نصب کننده های خورشیدی، حتماً هزینه کل نیروگاه را به دلار در هر وات مقایسه کنید. سیستم با هزینه کمتر به ازای هر وات معامله بهتری است. البته که کیفیت و نوع ماژول ها در قیمت تمام شده تأثیر دارد.
۱۲٫ مصرف انرژی خورشیدی من چقدر قرار است هزینه های برق مرا جبران کند؟
یک نصب کننده خوب خورشیدی باید درک اینکه چه مقدار از برق مصرفی خانوار شما می تواند توسط سیستم خورشیدی شما تامین شود را آسان کند. عواملی مانند آب و هوا، سایه، اندازه سقف و مصرف انرژی خانگی همگی بر میزان توان تولید پنل‌های شما تأثیر می‌گذارند.

اطلاعات مربوط به اینکه چه مقدار از برق خانگی شما توسط سیستم شما جبران می شود باید در پیشنهاد یک نصب کننده خورشیدی معتبر برای پروژه شما گنجانده شود و نصاب ها باید در این مورد، اطلاعات به شما ارائه دهند. هیل گفت: “اگر این به وضوح در یک پیشنهاد مشخص شده باشد، از ده بار ۹ پرچم، سبز است.”

Sandy Huffaker/Bloomberg via Getty Images

۱۳٫ پس انداز مادام العمر بر چه اساسی است؟
گفتگوهای شما با نصاب های خورشیدی نه تنها باید تخمین بزند که چه مقدار در طول عمر سیستم خود صرفه جویی می کنید، بلکه باید نحوه استخراج آن تخمین را نیز شامل شود.
نصاب ها صرفه جویی در طول عمر را با استفاده از معیاری به نام پله برقی ابزار محاسبه می کنند. این درصد نرخ تورم پیش‌بینی‌شده هزینه برق را توصیف می‌کند و بر اساس روندهای تاریخی است (و با پله‌های برقی در قرارداد خرید برق متفاوت است). Solar United Neighbors توصیه می‌کند بررسی کنید که پله برقی مورد استفاده در پیشنهادهای رقابتی از نصاب‌های مختلف یکسان است تا به شما در مقایسه دقیق کمک کند.
۱۴٫ آیا برآورد تولید برق تضمین شده است؟
موسسه Gold-Markel گفت: اطمینان از اینکه هر پنل در نیروگاه خورشیدی شما همیشه در حداکثر راندمان انرژی تولید می کند ممکن نیست، اما یک نصاب خوب باید بتواند عملکرد پنل های شما را در محدوده معقولی تضمین کند.
او می‌گوید: «اگر کل توان خروجی در یک نرخ خطای معقول، مثلاً ۱۰ درصد از آنچه پیش‌بینی شده بود باشد، فکر می‌کنم شما باید از نتیجه راضی باشید».
۱۵٫ چگونه برق نیروگاه خورشیدی را به شبکه بفروشم؟
سیاست‌های اندازه‌گیری خالص در برخی از ایالت‌ها به شما این امکان را می‌دهد که انرژی تولید شده توسط نیروگاه خورشیدی خود را به شبکه سراسری برق بفروشید – یک انگیزه خورشیدی قابل توجه که می‌تواند دوره بازپرداخت سیستم شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شما معمولاً آن انرژی را مستقیماً به شرکت برق خود نمی فروشید.
در عوض، مالکان خانه اغلب گواهینامه های انرژی تجدیدپذیر خورشیدی یا SREC را از طریق شخص ثالثی که به عنوان کارگزار یا جمع کننده شناخته می‌شود، می فروشند. نصب کننده شما ممکن است بتواند شما را با یک کارگزار مرتبط کند. اگر ترجیح می‌دهید کارگزار خود را انتخاب کنید، Solar United Neighbors توصیه می کند قرارداد خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که در توافقنامه، منع نشده است.
نویسنده: دپارتمان خبری آرا نیرو
منبع: https://www.cnet.com

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
ناترازی برق ایران و همسایگانش
نوشتهٔ بعدی
استانداردهای بین‌المللی برای سامانه‌های نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست