سرمایه گذاری-نیروگاه خورشیدی

پیش بینی سال ۹۷ و پیشنهاد سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی

🔵 کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن در تهران در اسفند ۹۶ نسبت به بهمن ۹۶ . بر اساس سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ، در بهمن ماه ۱۶۹۴۴ واحد و در اسفند ۸۸۵۶ واحد مسکونی در تهران به فروش رفته است که گواه ۵۰ درصد کاهش است . در اقتصاد ابتدا معاملات افزایش می یابد و سپس قیمت افزایش می یابد ، عکس آن هم درست است ، ابتدا معاملات در یک بخش کاهش می یابد و سپس قیمت نزولی میشود. بنابراین سرمایه گذاری در مسکن نمیتواند حاشیه اطمینانی در سال ایجاد نماید.

🔵 در آذر ماه و دی ماه ۹۶ ، سپرده گذار با کاهش سود سپرده ، به قصد سود گیری وارد بخش مسکن شد که به افزایش قیمت ۱۵ درصدی مسکن در تهران انجامید ، اما نظر به اینکه قدرت خرید قشر متوسط و ضعیف افزایش نیافته بود بازی ادامه نیافت

🔵 از دیگر راه های سرمایه گذاری و کسب درآمد ، سپرده بانکی و یا خرید اوراق و دریافت سود بی دردسر و ظاهرا مطمئن هست. سپرده گذار می تواند در اقتصاد حباب قیمتی ایجاد کند اما ایجاد حباب قیمتی بوسیله سپرده گذار طول عمر ندارد و بزودی حباب می ترکد . نگارنده پیش بینی می کند سپرده گذار دو بار دیگر از بانک خارج شده و در اقتصاد حباب ایجاد کند اما توان پایداری ندارد و به سرعت از آن بخش خارج می شود و حباب ها می ترکد.

🔵 این سود های سپرده در مرحله بعد به افزایش نرخ بهره می انجامد و نرخ بهره بالا ، اقتصاد را از نفس انداخته ، فعلا با افزایش سود سپرده و بهره ، سپرده گذار از بخش مسکن خارج شد ولی پرداخت این سود به سپرده غیر ممکن است این بازی دیر یا زود خاتمه می یابد

🔵 مردم ایران دو دسته اند ، کسانی که در چهارچوب بازی موجود به سود گیری از اقتصاد مشغولند، که بازیکن اصلی آن ، سپرده گذار است این بازی ، بازیکنان خود را دارد و طول عمر آن حداکثر حدود ۱۸ ماه است و دسته دوم که به بازی بعدی می اندیشند ، دورانی که سود سپرده با عملکرد اقتصاد منطبق میشود که همه چیز تغییر می کند در آن دوره هم نرخ ارز تغییر می کند ، هم قیمت مسکن و هم قیمت همه چیز .

🔵 آنهایی که به سود گیری از حباب های موجود مشغولند بزرگترین بازنده های دوره بعدند حباب وقتی است که قیمت یک کالا از قدرت خرید مصرف کننده واقعی آن فراتر رود . دیر یا زود در اقتصاد بین «قیمت دارائی های سرمایه ای و عایدی آن » تناسب ایجاد می شود باید بین قیمت مسکن و اجاره آن ، بین سود سپرده با بازده اقتصاد ، بین اجاره املاک تجاری و عایدی کسبه، بین قیمت سهام و سود سهام تعادل بر قرار شود در چهار مثال فوق ، قیمتها حبابی است و دیر یا زود حباب ها می ترکد.

🔵در شرایط کنونی یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری با سود معقول تضمینی در اقتصاد ایران، احداث نیرو گاه های کوچک بر روی بام خانه ها و یا سقف سوله کارخانجات است. میزان این سود بین اعداد ۲۵ تا ۳۰ درصد با زمان بازگشت سرمایه حدودا ۳٫۵ ساله میباشد . از آنجا که نیاز به انرژی الکتریکی از اولویت های آینده ایران میباشد و سالانه شاهد خرید کمبود این انرژی از کشورهای همسایه در تابستان میباشیم ، این نوع سرمایه گذاری میتواند حاشیه اطمینان از ارجعیت تقاضا نسبت به عرضه ایجاد نماید.

🔵 با توجه به عقد قراردادی تضمینی خرید برق به مدت بیست سال و تامین بودجه خرید برق از محل عوارض پرداختی توسط خود مشترکین برق ، این نوع سرمایه گذاری جذابیت ویژه ایی ایجاد نموده است[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مقایسه سه نقطه جغرافیایی کشور جهت احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلووات
نوشتهٔ بعدی
انرژی خورشیدی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست