لزوم احداث نیروگاه‌های خورشیدی در سمنان

احداث نیروگاه‌های خورشیدی در سمنان

لزوم احداث نیروگاه‌های خورشیدی در سمنان

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بر لزوم احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان سمنان تأکید کرد و گفت: با قدرت از سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت‌های قانونی حمایت می‌کنیم.

قدرت‌الله ابک پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به نقش سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت، گردشگری و کشاورزی اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور، هر سرمایه‌گذاری که صلاحیت قانونی و لازم را دارد و اهلیت آن تأیید شود، مکلف هستیم که از او با قدرت حمایت کنیم.

وی با اشاره به نقش کارگروه امور زیربنایی در پیشرفت و توسعه هر منطقه بیان کرد: با توجه به اهمیت تصمیمات این کارگروه، می‌طلبد تا شرایط دستگاه‌های اجرایی برای استعلام‌ها به‌صورت دقیق ارائه شود تا خللی در پیشرفت توسعه و سرمایه‌گذاری به وجود نیاید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان از همدلی و تعامل دستگاه‌های اجرایی استان در پیشبرد اهداف کارگروه امور زیربنایی به نیکی یادکرد و افزود: از آنجا که مصوبات کارگروه امور زیربنایی استان در شورای برنامه‌ریزی تبیین می‌شود، لازم است تا دستگاه‌ها با نگاه کارشناسی به آن توجه کنند.

ابک، گریزی به بحث احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان سمنان زد و گفت: با توجه به شرایط نامطلوب وضع آبی استان سمنان، تلاش در جهت سرمایه‌گذاری انرژی‌های تجدیدپذیر ازجمله احداث نیروگاه خورشیدی در استان سمنان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که می‌طلبد زیرساخت‌ها و زمینه این امر در کارگروه امور زیربنایی با نگاه تخصصی‌تر و با ارائه اراضی کاربری شده قبلی به سرمایه‌گذاران این بخش فراهم شود.

در این نشست، پس از ارائه نقطه نظرات دستگاه‌های عضو کارگروه در مورد رعایت الزامات قانونی درخواست‌های ارائه‌شده به سازمان مسکن و شهرسازی استان سمنان، تعداد ۱۴ بند از درخواست‌های فوق مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از آخرین وضع نیروگاه‌های استان سمنان ارائه میشود

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
آغاز به کار بلندترین توربین بادی جهان در آلمان
نوشتهٔ بعدی
چادر خورشیدی قابل حمل 

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست