نیروگاه برق خورشیدی یک سوخت جدید است

انتخاب نیروگاه برق خورشیدی یک سوخت جدید است

شرکتIEA میگوید: نیروگاه برق خورشیدی یک سوخت جدید است

توصیه اکید مطالعه این مطلب به افرادی که علاقه به سیستم های تجدید پذیر دارند

طبق نظریه آژانس بین المللی انرژی، “سال ۲۰۱۸ سال تولید برق خورشیدی است” و عرضه برق جهانی “بوسیله افزایش و تولید نیروگاه های برق خورشیدی و انرژی تجدید پذیر” تبدیل شده است.

دکتر فاتح بیرول، مدیر اجرایی IEA، گفت: “برق از لحاظ رشد سریعترین عنصر تقاضای نهایی بوده و در طول ۲۵ سال آینده، میزان مصرف انرژی برق به طور کلی سریعتر شده است.”
بیرول، روز چهارشنبه در نشست روز جهانی انرژی بین المللی IEA در لندن (WEO)، گفت که بخش انرژی تجدیدپذیر در حال حاضر جذب سرمایه گذاری بیشتری از ترکیب نفت و گاز، یک تغییر عمده برای بازار انرژی و نیروگاه های تولید برق خورشیدی است. و همچنین نشان می دهد که یک تغییر مشابه برای خود شرکت IEA است، برای اولین بار، چندین فصل را در وزن WEO به انرژی الکتریکی اختصاص می دهد. IEA راه انداز WEO می گوید: “۲۰۱۸ سال برق خورشیدی است”

WEO اعلام کرده است که عرضه برق جهانی بوسیله افزایش انرژی تجدید پذیر تبدیل شده و حاصل تولید انرژی برق خورشیدی را در مرکز پاسخ به طیف وسیعی از چالش های زیست محیطی قرار می دهد”.

بر این اساس تاکید می کند که “افزایش دیجیتالی کردن اقتصاد جهانی با برق و دستیابی به انرژی مورد نیاز برق برای زندگی روزمره ضروری است. برق به طور فزاینده “سوخت” انتخابی برای رفع نیازهای انرژی خانوارها و شرکت ها است و امروز تولیدراین انرژی با ارزش با احداث نیروگاه های برق خورشیدی به دست می آید. ”

شرکت IEA پیش بینی می کند که در سال های ۲۰۴۰ تا کنون تقریبا ۹۰ درصد رشد تقاضای برق در کشورها وجود دارد وکشور ها در حال توسعه نیروگاه برق خورشیدی برای تامین این نیاز جهانی هستند، در حالی که تقاضا در اقتصادهای پیشرفته در پشت سیاست هایی قرار گرفته است که موجب افزایش الکتریکی شدن تحرک و حرارت می شوند.
در این سناریو، اضافه می کند که تا سال ۲۰۴۰، تقاضای برق در کشور های چین و هند بیش از دو برابر از ایالات متحده خواهد بود،

شرکت IEA خاطرنشان می کند که امکانات بالقوه تولید برق خورشیدی بیشتر از امروز “بسیار بزرگتر” شده است: ۶۵ درصد از مصرف نهایی انرژی های امروز از لحاظ فنی از طریق حاصل تولید از انرژی برق خورشیدی تامین می شود، این رقم در حال حاضر ۱۹ درصد در سطح جهان است.

بیرول همچنین تأیید کرد که برای اولین بار، تعدادی از افراد که دسترسی به انرژی برق ندارند، هزینه برای آنها کمتر از ۱ میلیارد دلار کاهش یافته است که عمدتا توسط تلاش هایی برای تولید انرژی برق خورشیدی صنعتی روستایی از دولت هندوستان است.

و این نوع مداخله دولتی افزایش خواهد یافت، شرکت IEA پیش بینی و توصیه می کند که دولت ها در جهت سیستم انرژی آینده نقش مهمی ایفا خواهند کرد، که بسیار بیشتری از آنها از سال های اخیر است.

دکتر فاتح بیرول، مدیر اجرایی شرکت IEA گفت: “بیش از ۷۰ درصد از سرمایه گذاری های جهانی انرژی تولید برق خورشیدی بر اساس حکومت است و به همین ترتیب پیامی روشن است ، سرنوشت انرژی جهان بر تصمیمات دولت بستگی دارد.”

“دستیابی به سیاست های مناسب و انگیزه های مناسب برای دستیابی به اهداف مشترک ما برای تامین منابع انرژی از جمله تولید انرژی برق خورشیدی، کاهش انتشار کربن و بهبود کیفیت هوا در مراکز شهری و گسترش دسترسی اساسی به انرژی در آفریقا و دیگر نقاط جهان، ضروری است.”

WEO می گوید: سیگنال های مخلوط در هوا بر اساس سرعت و جهت باد تغییر می یابد.

بازارهای نفت “وارد یک دوره از عدم اطمینان و نوسان جدید، از جمله شکاف عرضه احتمالی در اوایل سال ۲۰۲۰″ می شوند. در عین حال، تقاضا برای تولید گاز طبیعی در حال افزایش است.

شرکت IEA خاطرنشان می کند که در بازارهای انرژی برق خورشیدی و دیگر انرژی های تجدید پذیر به تکنولوژی انتخابی تبدیل شده اند که تقریبا دو سوم از ظرفیت های جهانی را تا سال ۲۰۴۰ به دلیل هزینه های سقوط و سیاست های دولتی حمایت می کنند”.

بیرول گفت که این “تبدیل مخلوط قدرت جهانی است” و او پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۴۰ سهم انرژی برق خورشیدی تجدید پذیر در نسل جدید به ۴۰ درصد افزایش یابد، از ۲۵ درصد امروز، هر چند که زغال سنگ دومین منبع بزرگ انرژی و گاز باقی مانده است.

او توضیح داد: “این گسترش به ارمغان می آورد مزایای زیست محیطی مهم، نه تنها مجموعه ای از چالش های جدیدی است بلکه سیاست گذاران باید سریعا به آن پاسخ دهند.” “با تغییرات بیشتر در منابع سیستم های قدرت باید انعطاف پذیری را به عنوان پایه و اساس بازار های انرژی برق ازجمله برق خورشیدی آینده به منظور حفظ چراغ روشن و راه روشن ادامه حیات در نظر گرفت.

, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مزارع خورشیدی چه هستند و چقدر هزینه می کنند ؟
نوشتهٔ بعدی
بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی قم افتتاح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست