چرا نیاز به اینورتر داریم

چرا نیاز به اینورتر داریم

چرا نیاز به اینورتر داریم

سیستم های برق مستقل از شبکه. آنها از چراغ های حیاط کوچک تا خانه های راه دور، روستاها، پارک ها، و امکانات پزشکی و نظامی متفاوت هستند. آنها همچنین شامل سیستم های پشتیبان گیری تلفن همراه، قابل حمل و اورژانسی می باشند. پیوند مشترک آنها باتری ذخیره سازی است که انرژی را به صورت الکتریکی مستقیم (DC) جذب و آزاد می کند.

در مقابل، شبکه ابزار قدرت شما را با برق متناوب (AC) تامین می کند. AC یک فرم استاندارد برق برای هر چیزی است که به برق وصل می شود. جریان DC در یک جهت واحد. AC متناوبا جهت خود را چند بار در هر ثانیه. AC برای خدمات شبکه استفاده می شود، زیرا برای انتقال از راه دور عملی تر است.
یک اینورتر DC را به AC تبدیل می کند و همچنین ولتاژ را تغییر می دهد. به عبارت دیگر، آن یک آداپتور برق است. این اجازه می دهد تا یک سیستم مبتنی بر باتری از لوازم خانگی متعارف از سیم کشی خانگی استفاده کند. راه هایی برای استفاده از DC به طور مستقیم وجود دارد، اما برای یک شیوه زندگی مدرن، اگر اکثریت قریب به اتفاق شما، به یک اینورتر نیاز داشته باشید (بارها دستگاه هایی هستند که از انرژی استفاده می کنند).
در ضمن، نوع دیگری از اینورتر به نام grid-interactive وجود دارد. این انرژی برای تغذیه انرژی خورشیدی (یا انرژی تجدیدپذیر دیگر) به یک خانه متصل به شبکه و برای برگشت انرژی به انرژی برق اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چنین سیستمی از باتری برای ذخیره سازی پشتیبان استفاده نکند، مستقل از شبکه نیست و در محدوده این مقاله قرار ندارد.

اینورتر یک دستگاه ساده نیست

به طور ناگهانی، یک اینورتر یک جعبه با یک یا دو سوئیچ بر روی آن به نظر می رسد ، اما در داخل یک جهان کوچک از فعالیت پویا وجود دارد. یک مبدل داخلی مدرن باید با طیف گسترده ای از بارها، از یک نور شبانه تا افزایش شدید ضروری برای شروع یک پمپ خوب یا یک ابزار قدرت، مقابله کند. ولتاژ باتری یک سیستم خورشیدی یا باد می تواند تا ۳۵ درصد (با حالت های مختلف و فعالیت) متغیر باشد.

اینورتر باید کیفیت خروجی خود را در محدودیت های باریک، با حداقل از دست دادن قدرت تنظیم کند. این کار ساده ای نیست. علاوه بر این، برخی از اینورتر ها شارژ پشتیبان باتری را ارائه می دهند و حتی می توانند انرژی بیش از حد را به شبکه انتقال دهند.

نیازهایتان  را مشخص کنید
برای انتخاب یک اینورتر ابتدا باید نیازهایتان را مشخص کنید. تولید کنندگان اینورتر همه چیزهایی را که باید در ورق های مشخصات خود را چاپ می کنند. در اینجا لیستی از عواملی است که باید در نظر داشته باشید.
اینورتر کجا مورد استفاده قرار میگیرد ؟ اینورتر ها برای استفاده در ساختمان ها (از جمله خانه ها)، برای وسایل نقلیه تفریحی، قایق ها و برنامه های قابل حمل در دسترس هستند

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تولید انرژی خورشیدی برای تأمین سهم عمده انرژی پاک
نوشتهٔ بعدی
نیروی خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست