کارآمد ترین خودرو در جهان توسط خورشید

کارآمد ترین خودرو در جهان توسط خورشید

کارآمد ترین خودرو در جهان توسط خورشید

کارآمد ترین خودروی ۵ سیلندر در جهان توسط خورشید به کار می رود

گروهی از دانشجویان دانشگاه تکنولوژی دانشگاه Eindhoven (TU / E) یک ماشین الکتریکی را که ۵ صندلی دارد به نمایش گذاشت و به طور کامل توسط خورشید طراحی شده است. نام Stella Vie، وسیله نقلیه جدا از هم است چرا که کارایی بیشتری نسبت به تمام ماشین های خورشیدی قبل از آن دارد. حتی با کمترین پنل های خورشیدی در پشت آن، ماشین در حدود یک هزار کیلومتر (۶۲۱ مایل) در یک روز گرم تابستان قادر به حرکت است.

طبق گفته دانشجویان، استلا وی این است که “ماشین آینده است”. با استفاده از خورشید، ماشین با انرژی خورشیدی می تواند تا سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت (۸۰ مایل در ساعت) برسد و همچنین شامل فناوری جدید هوشمند مانند یک سیستم پارکینگ ناوبری که در هنگام پارک کردن موقعیت خورشید را در نظر می گیرد (بنابراین می تواند شارژ شود).

از جدیدترین تکنولوژی برای هشدار دادن به رانندگان رویدادهای ترافیکی آینده استفاده می کند. این اجازه می دهد تا برای رانندگی امن تر و کارآمد تر باشد.

با توجه به TU / E، Stella Vie طراحی شده بود تا مسیری را که کارآمدتر است پیدا کند و نشان دهد که چقدر انرژی خورشیدی می تواند در مقایسه با یک ماشین استاندارد با سوخت فسیلی ذخیره شود. هر انرژی اضافی که توسط وسیله نقلیه تولید می شود می تواند به یک خانه یا شبکه برق ارسال شود. علاوه بر این، سیستم شارژ و تخلیه هوشمند قیمتهای انرژی و استفاده روزانه را برای یافتن بهترین زمان برای شارژ و تخلیه نگه می دارد.

در کل، ۲۳ دانش آموز با هم کار کردند تا خودرویی را که برای کسب عنوان سومین عنوان TU در جهان در چالش خورشیدی جهانی Bridgestone، که در اکتبر در استرالیا برگزار می شود، با هم رقابت کند. رقابت نیاز به ماشین های خورشیدی برای اجرای ۳۰۰۰ کیلومتر از طریق دوربرد استرالیا. استلا وی در کلاس رزمناو (برای ماشین های عملی) رقابت خواهد کرد، که در آن نوآوری های فنی، مصرف باتری و تعداد افرادی که می توانند حمل شوند، توسط قضات مورد توجه قرار گیرند.

 

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تأثیر گیاهان بومی در مزارع خورشیدی
نوشتهٔ بعدی
نیروگاه خورشیدی ۱٫۶ گیگاوات در بنگلادش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست